
Утеплення будинків мінватою від фасаду до даху: відповіді на всі запитання
Утеплення будинків мінватою найпоширеніший вид утеплення приміщень в Україні. Без якісного теплоізоляційного матеріалу неможливо побудувати сучасний цегляний або каркасній будинок. Враховуємо той факт, що опалення з кожним сезоном стає дорожчим.
Господарі вибирають економічні варіанти мало поверхового будівництва з використанням утеплювачів. В свою чергу, технології утеплення мінватою набирають розповсюдження. Затрати на опалення будинку, що утеплений мінватою, знижуються в 3 рази. Тепер уявіть, скільки грошей вийде заощадити, якщо якісно утеплити ваш будинок мінеральною ватою.
Хочете дізнатися, як утеплити приватний будинок мінеральною ватою?
Технологія утеплення даху мінеральною ватою
Чому так необхідно утеплення даху мінватою? Тепле повітря завжди піднімається в гору, прогріває стелю та виходить через холодний дах. Тільки правильне утеплення стелі та даху дозволить утримати тепло в приміщенні. Після того, як ви переглянули всі ціни на утеплювачі у Львові час приступити до обрахунків об’єму матеріалу.

Варто пам’ятати, що дорогий теплоізоляційний матеріал не забезпечить повного збереження клімату в приміщенні, якщо не слідувати технологіям монтажу. В результаті, втрати на опаленні зростають, а конструкція даху зазнає деформації. До цього призведе одна помилка, а саме: вкладення теплоізоляційного матеріалу без врахування містків холоду та повітря. Завдяки різниці температур ззовні та всередині приміщення, під дахом збирається волога, що призводить до деформації покрівлі та з’єднувальних деталей: дерев’яних балок та гіпсокартону.
Для результативної теплоізоляції даху ми рекомендуємо використовувати базальтовий утеплювач щільністю 25-40 кг/м3. Кам’яну вату можна назвати ідеальним утеплювачем для даху, підлоги по лагам, перекриття з дерева, вентиляційних фасадів. Базальтова вата виготовляється з подрібнених гірських порід, має природне походження та не токсична. При виробництві формується у вигляді рулонів, плит та матів високої щільності.
Основні переваги мінерального утеплювача для даху:
- • високий ступінь теплоізоляції
- • екологічність
- • вогневитривалість
- • хімічна та біологічна інертність
- • стійкість до деформації
- • паро проникність
- • низька вартість
- • звукопоглинання
Мінвата для утеплення даху не затримує вологу, тому не вкривається пліснявою. Зміщення точки роси проходить в середину приміщення. Надмірна волога в приміщенні може викликати проблеми зі здоров’ям, проте цього можна уникнути зберігаючи технології утеплення.
Технологія утеплення даху мінеральною ватою має свої особливості:
- • Вкладання матів проводиться на попередньо створену контр решітку, це сповільнює монтаж, але дозволяє заощадити на вкладенні звуко-ізоляційного шару.
- • Між шаром мінеральної вати та покрівельним матеріалом потрібно зберігати відстань до 10 см. На даному етапі проводиться вкладання паро-проникної плівки, що має провисати на каркасі до 3 см.
- • При обрахунку кількості теплоізоляційного матеріалу враховуйте призначення приміщення. Якщо мансарда буде використовуватись як житлова кімната – не обійтися без комплексної теплоізоляції скатів даху та перекриття.
- • З двох сторін вкладеного утеплювача монтується паро-, та гідро- ізоляційна плівка. Так проходить дозоване насичення та своєчасна віддача вологи. Гіпсокартонна система, декоративна дошка чи вагонка монтується на відстані від ізолюючої плівки.
- • Товщина ватного шару має відповідати кліматичним умовам регіону. Ціна мінеральної вати залежить від її щільності, а для даху скатом до 45% потрібно підбирати матеріал середньої щільності з розрахунком на присадку вати через десяток років.
- • Не дорога мінвата при нагріванні може виділяти фенол. Це важливо, оскільки влітку, металевий дах сильно прогрівається. Запобігти попаданню в приміщення шкідливих речовин можна слідуючи техніці безпеки.
*Утеплення даху мінватою необхідний процес сучасного будівництва. Інструкція використання та сертифікація матеріалу вказана на упакуванні. Переглядайте перед застосуванням.
Детальна інструкція по утепленню стін мінватою
Виробники газо-бетонних блоків та подвійної цегли заявляють, що при зведені будинків з цих матеріалів необхідно заощаджувати на утепленні використовуючи скомбінований тип стіни «цегляні блоки з мінватою». І справді, утеплення стін мінватою заощаджує кошти на подальшому обігріву вже прогрітих стін.
Без якісного теплоізоляційного матеріалу неможливо побудувати будинок за каркасними технологіями для все-сезонного проживання. Технологія швидкого будівництва мало поверхових будинків набирає популярності в Україні. Перед господарями постає питання ефективного утеплення фасаду мінватою своїми руками. Зазначимо, що це зробити не складно, потрібно лиш зберігати технологію монтування.

Утеплення стін мінеральною ватою дозволяє за ощаджувати на опалені в 3 рази більше коштів. Стіни утеплені ззовні – прогріваються, не віддають тепло та підтримують потрібний мікроклімат в приміщенні. Комбінована конструкція стіни має меншу вагу, тому фундамент – збереже цілісність без навантаження. Для утеплення фасаду мінеральною ватою використовують якісний матеріал, високої щільності.
Який матеріал підібрати для утеплення стін в будинку?
- • Базальтова мінеральна вата. Вогнестійкий матеріал виготовлений з гірських кам’яних порід. Екологічно чистий матеріал, що ефективно утеплює горизонтальні та вертикальні поверхні односкатних покрівель.
- • Скловата для стін. Виготовлена на основі компонентів скла. Матеріал має стійкість до вологи та біологічних чинників: грибок, комахи, гризуни. Використовується для зовнішніх робіт при утеплені фасадів.
- • Рідка теплоізоляція. Використовується у рідкій формі. Наноситься на стіну розпиленням. При контакті з повітрям матеріал збільшується в розмірах. Потребує спеціального обладнання для нанесення. Негативною стороною піни для утеплення є горючість.
- • Пінопласт. Легка вага і доступна вартість – основні переваги матеріалу. Використовується для утеплення приміщень ззовні та всередині. Горючість та враження гризунами – негативні показники матеріалу.
- • Утеплювач з фольгою. Складається з двох шарів: мінеральної вати чи пінополістиролу та тонкого слою алюмінієвої фольги. Ефективні для утеплення дерев’яних будинків, лазень та саун.
Розрахунок мінвати для утеплення фасадів: що слід врахувати купуючи утеплювач?
- • Вихідну товщину та матеріал стін: цегла, бетон, дерево.
- • Погодні умови в регіоні: середню температуру взимку.
- • Особливості розташовування будинку: північна, східна сторони.
- • Теплоізоляційні можливості матеріалу: товщина та волого стійкість.
- • Будівельні вимоги проекту, можливість несення додаткових конструкцій.
Технологія утеплення фасадів мінватою на прикладі каркасної системи:
- • Монтаж пароізоляційної плівки. Для зовнішніх робіт даний матеріал може не використовуватись, але для утеплення приміщення з середини – обов’язково. Так мешканці будинку уникнуть пилу з вати, а матеріал – збережеться від вологи.
- • Монтування профільного каркасу здійснюється на само різи та дюбелі під вимірювальні пристрої. Вкладаємо теплоізоляційний матеріал, максимально закриваючи кожен відрізок стіни. Каркас має щільно кріпитися до підлоги або нижньої частини стіни, щоб запобігти проникненню гризунів та протягів повітря.
- • Утеплювач укріплюється на стіні, щоб запобігти просіданню. Вату у формі твердих матів приклеюють до стін. М’яка скловата скріпляється безпосередньо на стіні за допомогою клею, але для вкладення матеріалу в декілька слоїв можна застосувати саморізи.
- • Гідроізоляційний шар плівки не пропускає вологу до вати та монтується поверх неї. Якщо вода потрапляє в мінвату, з часом вона випарується.
- • Між гідроізоляційною плівкою та фасадним покрівельним матеріалом має бути відстань від 50 мм. Досягнути цього дозволяє додатковий брус, що монтується паралельно від основних направляючих.
*В процесі роботи по утепленню стін чи даху враховуйте передачу холоду через каркас конструкції (містки холоду). В будь якому разі, довіряйте проведення робіт майстрам, адже дана конструкція повинна ефективно зберігати тепло вашого будинку до 40 років. У разі недбалості, втрата коштів на ремонті буде колосальною. Утеплення мінеральною ватою приватного будинку можна вважати сучасним та ефективним методом збереження тепла.
Особливості монтажу утеплювача для стін
- • Утеплення зовнішніх стін проводяться в теплу пору року.
- • Поверхню стіни необхідно ретельно очистити в місті прилягання утеплювача.
- • Тріщини в поверхні стіни заробити шпаклівкою чи цементним розчином
- • Основу під утеплювач бажано обробити грунтівкою для щільного прилягання клею.
Часті запитання про мінеральну вату: коротко розкриваємо деталі.
Як правильно клеїти мінвату? В залежності від щільності, матеріал монтується на очищену стіну, оброблену грунтівкою. Кожен наступний шар має вкладатися з перекриванням швів по переднього. Декілька шарів утеплювача варто фіксувати додатковими засобами.
Скільки коштує мінвата? Вартість матеріалу залежить від виробника, щільності та складових компонентів. Наприклад, Isover для скатної покрівлі на 14 м2 коштує 28.48 грн/м².
Яка тепло-провідність мінеральної вати? Хороша теплоізоляція забезпечується за рахунок коефіцієнта теплопровідності, що має межі від от 0,037 до 0,045 Вт/м·К. Матеріал не поглинає тепла і не може його віддавати. Діапазон утримання від деформацій – 60°С до +260°С;
Яку мінвату вибрати? Даний матеріал потрібно розрізняти за будовою та використанням. Для покрівлі та утеплення конструкцій мансард в середині приміщення потрібно застосовувати кам’яну вату. Але для пологої покрівлі потрібно використовувати скловату, що має кращі показники волого стійкості, на відміну від базальтової вати. Мала вага утеплювача не створює додаткове навантаження на покрівельну конструкцію, тому даний матеріал зручно використовувати для утеплення даху.